Masino Industry Oy

Masino Industry Oy

Masino Industry valmistaa asiakkaan tarpeisiin räätälöityjä  metallipaljetasaimia ja kokometalliletkuasennelmia. Toiminnassa korostuu läheinen yhteistyö asiakkaiden kanssa ja halu löytää parhaat ratkaisut erilaisiin tarpeisiin. Masino Industry on teollisuuden vahva ja pitkäaikainen yhteistyökumppani. Tuotteita käytetään lukemattomissa kohteissa ympäri maailmaa.

Masino Industryn vahvuus on koko tuotantoketjun hallinta; suunnittelemme, valmistamme ja toimitamme tuotteet sovitusti. Tuotteet testataan asiakkaan vaatimusten mukaisesti ja niille tehdään yksilöllinen lopputarkastus. Näin varmistetaan tuotteiden soveltuvuus äärimmäisiinkin käyttöolosuhteisiin.

Masino Industry tunnetaan erikoisosaajana ja luotettavana toimittajana. Paikallinen vahva valmistus-, mitoitus- ja suunnitteluosaaminen takaa laadukkaat tuotteet ja näin saavutetaan myös nopeat vasteajat asiakkaalle.

Yrityksen ISO 9001:2015 ja ISO 3834-2:2005 -standardien mukaan sertifioitu laatujärjestelmä kattaa myös tuotteiden suunnittelun ja valmistuksen painelaitedirektiivin 2014/68/EU H-moduulin mukaisesti. Masino Industry Oy:n tuotannossa hitsattavat letkuasennelmat toimitetaan standardin ISO 10380 mukaisesti testattuna.

Jussi Mertjärvi

Myyntijohtaja
Masino Industry Oy
Puh. 010 8345 564
jussi.mertjarvi@masino.fi

Jussi Alasalmi

Key Account Manager

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 653

jussi.alasalmi@masino.fi

Ismo Jormanainen

Aluemyyntipäällikkö/Länsi-Suomi

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 561

ismo.jormanainen@masino.fi

Pauli Lahtinen

Tuotepäällikkö

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 562

pauli.lahtinen@masino.fi

Sari Nyberg

Myyntiassistentti

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 532

sari.nyberg@masino.fi

Liisa Seppä

Vientiassistentti

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 708

liisa.seppa@masino.fi

TUOTANTO

 

 

 

 

 

Tapio Meriläinen

Toimitusjohtaja

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 702

tapio.merilainen@masino.fi

Rauno Ylösmäki

Suunnittelupäällikkö

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 710

rauno.ylosmaki@masino.fi

Anssi Meriläinen

Projekti-insinööri

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 705

anssi.merilainen@masino.fi

Jussi Lehtimäki

Tuotannonsuunnittelija, hankinnat

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 706

jussi.lehtimaki@masino.fi

Mikko Koivisto

Pääsuunnittelija

Masino Industry Oy

puh. 010 8345 716

mikko.koivisto@masino.fi

Jukka Koskinen

Designer

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 714

jukka.koskinen@masino.fi

Ari-Pekka Alholehto

Työnjohtaja

Masino Industry Oy

Puh. 010 8345 715

ari-pekka.alholehto@masino.fi