Masino-Konaflex Oy

Masino-Konaflex Oy

Masino-Konaflex Oy on erikoistunut voimansiirtotekniikkaan osaamisalueinaan mekaaninen, pneumaattinen ja hydrodynaaminen voimansiirto. Laajaa tuotevalikoimaa on kehitetty yhteistyössä asiakkaittemme ja tavarantoimittajiemme kanssa. Monipuolisen tuotevalikoiman lisäksi tarjoamme asiakkaillemme osaavan Masino-tiimin tuen tuotteen koko elinkaaren ajaksi.

Meiltä löytyvät asiantuntijat myös hydrauliikkaan ja suodatustekniikkaan. Kansainvälisesti tunnettujen tuotteiden valikoima on monipuolinen. Autamme asiakkaitamme löytämään tehokkaimmat hydrauliset ja suodatustekniset ratkaisut lukuisiin käyttökohteisiin. Toimitamme laajoja hydrauliikkajärjestelmiä ja valikoimassa on myös hydrauliikan ja suodatustekniikan komponentit teollisuuden kunnossapidon, hydrauliikan laitevalmistajien sekä korjaamojen tarpeisiin. Asiantunteva hydrauliikkahuolto on myös palveluksessanne.

Mikko Pietarinen

Toimitusjohtaja

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 502

mikko.pietarinen@masino.fi

Ari Virtanen

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 520

ari.virtanen@masino.fi

Jukka Junnila

Osto ja hankinta

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 523

jukka.junnila@masino.fi

Olli Tuominen

Myyntijohtaja, Hydrauliikka

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 650

olli.tuominen@masino.fi

Kimmo Holopainen

Tuotepäällikkö, Hydrauliikka

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 655

kimmo.holopainen@masino.fi

Pasi Yliherne

Tuotepäällikkö, suodatustekniikka

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 654

pasi.yliherne@masino.fi

Ari Kuismanen

Korjaamovastaava

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 651

ari.kuismanen@masino.fi

Mikko Väliaho

Tuotantoinsinööri, Hydrauliikka

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 659

mikko.valiaho@masino.fi

Jari Tulonen

Myyntipäällikkö, Hydrauliikka

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 661

jari.tulonen@masino.fi

Marko Korpialho

Asentaja, järjestelmät

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 658

marko.korpialho@masino.fi

Jussi Haakana

Asentaja, järjestelmät

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 662

jussi.haakana@masino.fi

Timo Hynönen

Asentaja, huolto
Masino-Konaflex Oy
Puh. 010 8345 663
timo.hynonen@masino.fi

Mika Hailio

Myyntijohtaja, Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 773

mika.hailio@masino.fi

Antero Kuvaja

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 777

antero.kuvaja@masino.fi

Jussi Salonen

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 786

jussi.salonen@masino.fi

Joni Maaniemi

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 780

joni.maaniemi@masino.fi

Pyry Pohjanpalo

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 783

pyry.pohjanpalo@masino.fi

Vesa Martin

Myynti- ja kehityspäällikkö

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 781

vesa.martin@masino.fi

Markus Patrikainen

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 782

markus.patrikainen@masino.fi

Kari Kuismin

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 776

kari.kuismin@masino.fi

Ari Sjögren

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy, Tampere

Puh. 010 8345 788

ari.sjogren@masino.fi

Jyrki Siikavirta

Voimansiirto

Masino-Konaflex Oy, Oulu

Puh. 010 8345 787

jyrki.siikavirta@masino.fi

Sanna Toivonen

Asiakaspalvelu

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 791

sanna.toivonen@masino.fi

Johanna Bergström

Asiakaspalvelu

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 771

johanna.bergstrom@masino.fi

Eveliina Kilpala

Asiakaspalvelu

Masino-Konaflex Oy

Puh. 010 8345 775

eveliina.kilpala@masino.fi

Tuija Lindblad

Taloushallinto

Masino-Konaflex Oy

Puh. 09 2532 3232

tuija.lindblad@masino.fi