Masino Oy Pumput

Masino Oy Pumput

Pumppu juuri tarpeidenne mukaan – tarjoamme laadukkaimmat tuotteet ja parhaan palvelun.

Masinon tarkasti valittuun tuotevalikoimaan kuuluvat mm. valmistajat Allweiler, Atlas Copco, IMO, SAER, Dominator, Versa-Matic, Sero, Flowserve ja SIHI. Kaikki ovat tunnettuja ja vahvoja omissa tuoteryhmissään. Masinolta löytyy pumput kunnallistekniikkaan, paperi & sellu-, laiva-, energia-, kemian-, prosessi-, elintarviketeollisuuteen sekä LVI-/talonrakennukseen. Tutustu kattavaan pumppuvalikoimaamme.

Masinon asiantuntijat auttavat oikean pumpun valinnassa. Vain soitto, niin tulemme paikanpäälle kartoittamaan tarpeisiinne parhaiten sopivan ratkaisun. Uusien pumppujen lisäksi Masino tarjoaa alkuperäiset varaosat ja toimivan huolto- ja asennuspalvelun.

Myynti ja asiakaspalvelu

Michael Türtscher

Myyntijohtaja
Masino Oy
Puh. 010 8345 527
michael.turtscher@masino.fi

Niina Levänen

Asiakaspalvelupäällikkö

Masino Oy

Puh. 010 8345 521

niina.levanen@masino.fi

Toni Hevonoja

Myynti- ja huoltoinsinööri

Masino Oy

Puh. 010 8345 514

toni.hevonoja@masino.fi

Mikko Valkki

Jälkimarkkinointipäällikkö

Masino Oy

Puh. 010 8345 528

mikko.valkki@masino.fi

Jukka Taipalus

Myynti-insinööri

Masino Oy

Puh. 010 8345 538

jukka.taipalus@masino.fi

Marko Kaunisaho

Tuotepäällikkö

Masino Oy

Puh. 010 8345 513

marko.kaunisaho@masino.fi

Marjo Rämä

Tuotepäällikkö

Masino Oy

Puh. 010 8345 530

marjo.rama@masino.fi

Ari Kettunen

Huoltopäällikkö
Masino Oy
Puh. 010 8345 515
ari.kettunen@masino.fi

Teollisuushuolto

Kalle Kinnari

Supervisor, projektit

Masino Oy

Puh. 010 8345 519

kalle.kinnari@masino.fi

Heikki Kvist

Korjaamovastaava

Masino Oy

Puh. 010 8345 525

heikki.kvist@masino.fi

Kari Laitinen

Supervisor

Masino Oy

Puh. 010 8345 516

kari.laitinen@masino.fi

Aki Liekkinen

Supervisor

Masino Oy

Puh. 010 8345 517

aki.liekkinen@masino.fi

Olli Kuuluvainen

Supervisor

Masino Oy

Puh. 010 8345 511

olli.kuuluvainen@masino.fi

Jon Sundström

Supervisor
Masino Oy
puh. 010 8345 526
jon.sundstrom@masino.fi

Harri Kallio

Supervisor
Masino Oy
Puh. 010 8345 529
harri.kallio@masino.fi

Jarmo Utriainen

Koneasentaja

Masino Oy

Puh. 010 8345 524

jarmo.utriainen@masino.fi