Masino Welding Oy

Masino Welding Oy

Masino Welding Oy on erikoistunut teollisuustuotannossa käytettävään hitsaustekniikkaan. Kattavan tuotevalikoiman lisäksi tarjoamme myös suunnitteluapua. Asiantuntijamme neuvovat erilaisten hitsausmenetelmien ja tuotteiden soveltuvuuden tuotantoonne.

Tuotebrändejämme ovat mm.

  • Elga®-lisäaineet
  • GasIQ®-kaasuhitsaustarvikkeet
  • Miller®-hitsauskoneet
  • Plymoth®-kohdepoistoimurit
  • Orbitalum® putkenkatkaisu- ja viisteityskoneet
  • Orbimatic® orbitaalihitsaus
  • Thermal Dynamics® -plasmaleikkurit
  • Masino®-hitsausvarusteet

Pasi Hiltunen

Myyntijohtaja, IWE
Masino Welding Oy
puh. 010 8345 750
pasi.hiltunen@masino.fi

Seppo Rantala

Aluemyyntipäällikkö, IWS, Etelä- ja Itä-Suomi

Masino Welding Oy

Puh. 010 8345 755

seppo.rantala@masino.fi

Jari Hannila

Aluemyyntipäällikkö, IWS, Pohjanmaa, Pohjois-Suomi

Masino Welding Oy

Puh. 010 8345 759

jari.hannila@masino.fi

Teemu Hallamaa

Aluemyyntipäällikkö, IWS, Pirkanmaa, Satakunta, Varsinais-Suomi

Masino Welding Oy

Puh. 010 8345 756

teemu.hallamaa@masino.fi

Arto Kekkonen

Tuotepäällikkö, GasIQ kaasu- ja hitsaustarvikkeet

Masino Welding Oy

Puh. 010 8345 760

arto.kekkonen@masino.fi

Tommi Björklund

Ostaja

Masino Welding Oy

Puh. 010 8345 582

tommi.bjorklund@masino.fi

Tilaukset

tilaukset.welding@masino.fi

Puh. 010 8345 764 tai 010 8345 763