Sejo Oy

Sejo Oy

Sejo Oy toimittaa laadukkaita LVI-putkikannakkeita ja laajan valikoiman kiinnitys- ja asennustarvikkeita teollisuuden tarpeisiin, talonrakennukseen ja saneerauskohteisiin. Asennustekniikan asiantuntemus sekä nopeat ja luotettavat toimitukset ovat asiakaspalvelumme lähtökohtana. Toimiva varastointijärjestelmä on tärkeä osa palveluamme ja tämä takaa myös tuotteiden nopean saatavuuden. Työmaille toimitettavat konttimme ovat erinomainen tapa taata LVI-tarvikkeiden jatkuva saatavuus koko työprojektin ajaksi.

Noutomyymälämme palvelevat

Verkkokauppamme > palvelee 24/7

Katso referenssikohteitamme >

Katso asiakkaidemme kokemuksia palveluistamme >

Asiakaspalvelu

Kari Virtanen

Asiakaspalvelu / myynti

Sejo Oy 

Puh. 010 8345 614,  klo 8.00 – 16.00

kari.virtanen@sejo.fi

Kysely/tilaukset: myynti@sejo.fi

Roope Ojanen

Asiakaspalvelu / myynti
Sejo Oy 
Puh. 010 8345 616, klo 12.00 – 16.00
roope.ojanen@sejo.fi

Jari Lappalainen

Asiakaspalvelupäällikkö

Sejo Oy

Puh. 010 8345 611,  klo 6.30 – 14.30

jari.lappalainen@sejo.fi

Kysely/tilaukset: myynti@sejo.fi

Jari Viita

Toimitusjohtaja
Sejo Oy
Puh. 010 8345 621
jari.viita@sejo.fi

Etelä-Suomi

Joonas Östring

Myyntijohtaja / Uusimaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 603

joonas.ostring@sejo.fi

Miika Hemmilä

Noutopalvelu / Vantaa

Sejo Oy 

Puh. 010 8345 626

miika.hemmila@sejo.fi

Jari Saarinen

Myymäläpäällikkö / Vantaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 547

jari.saarinen@sejo.fi

Oskari Söderström

Noutopalvelu / Vantaa

Sejo Oy 

Puh. 010 8345 631

oskari.soderstrom@sejo.fi

Osmo Vallittu

Tuotepäällikkö / Putkivarusteet ja värinänvaimentimet
Sejo Oy
Puh. 010 8345 619
osmo.vallittu@sejo.fi

Juuso Arminen

Tekninen myynti

Sejo Oy 

Puh. 010 8345 629

juuso.arminen@sejo.fi

Risto Suonpää

Tuotepäällikkö / Työkalut

Sejo Oy

Puh. 010 8345 618

risto.suonpaa@sejo.fi           

Janne Pirinen

Myynti

Sejo Oy

Puh. 010 8345 613

janne.pirinen@sejo.fi

 

Niko Hemmilä

Myynti
Sejo Oy
Puh. 010 8345 632
niko.hemmila@sejo.fi

Seppo Rantanen

Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 615

seppo.rantanen@sejo.fi

Mika Lahtinen

Palvelupäällikkö / Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 610

mika.lahtinen@sejo.fi

Kalevi Hallanaro

Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 605

kalevi.hallanaro@sejo.fi

Petri Laurinkoski

Hankinnat

Sejo Oy

Puh. 010 8345 612

petri.laurinkoski@sejo.fi

 

Varsinais-Suomi, Pohjanmaa

Risto Koivusalo

Myyntijohtaja / Muu Suomi

Sejo Oy

Puh. 010 8345 622

risto.koivusalo@sejo.fi

Juha Korpela

Aluemyyntipäällikkö / Satakunta, Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 625

juha.korpela@sejo.fi

Ilkka Vellamo

Myyntipäällikkö / Lounais-Suomi

Sejo Oy

Puh. 010 8345 624

ilkka.vellamo@sejo.fi

Kalle Kaila

Myymäläpäällikkö / Turku

Sejo Oy

Puh. 010 8345 627

kalle.kaila@sejo.fi

Jere Lineri

Myymälä/työmaakuljetukset / Turku

Sejo Oy

Puh. 010 8345 623

jere.lineri@sejo.fi

Topias Tiainen

Myymälä/työmaakuljetukset / Turku

Sejo Oy

Puh. 010 8345 628

topias.tiainen@sejo.fi

Pirkanmaa

Joonas Leppäkynnäs

Myyntipäällikkö / Tampere
Sejo Oy
Puh. 010 8345 620
joonas.leppakynnas@sejo.fi

Jukka Tossavainen

Myynti / Pirkanmaan alue

Sejo Oy

puh. 010 8345 636

jukka.tossavainen@sejo.fi

Henri Ryhänen

Myymälä / työmaakuljetukset / Tampere

Sejo Oy

puh. 010 8345 633

henri.ryhanen@sejo.fi

Tuukka Hahmo

Myymälä / Tampere
Sejo Oy
Puh. 010 8345 606
tuukka.hahmo@sejo.fi

Itä-Suomi

Kari Pöyry

Aluemyyntipäällikkö / Itä-Suomi
Sejo Oy
Puh. 010 8345 617
kari.poyry@sejo.fi