Sejo Oy

Sejo Oy

Sejo Oy toimittaa laadukkaita LVI-putkikannakkeita ja laajan valikoiman kiinnitys- ja asennustarvikkeita teollisuuden tarpeisiin, talonrakennukseen ja saneerauskohteisiin. Asennustekniikan asiantuntemus sekä nopeat ja luotettavat toimitukset ovat asiakaspalvelumme lähtökohtana. Toimiva varastointijärjestelmä on tärkeä osa palveluamme ja tämä takaa myös tuotteiden nopean saatavuuden. Työmaille toimitettavat konttimme ovat erinomainen tapa taata LVI-tarvikkeiden jatkuva saatavuus koko työprojektin ajaksi.

Noutomyymälämme palvelevat

Verkkokauppamme > palvelee 24/7

Katso referenssikohteitamme >

Katso asiakkaidemme kokemuksia palveluistamme >

Asiakaspalvelu

Roope Ojanen

Asiakaspalvelu / myynti
Sejo Oy
Puh. 010 8345 616
roope.ojanen@sejo.fi

Kari Virtanen

Asiakaspalvelu / myynti

Sejo Oy

Puh. 010 8345 614,  klo 8.00 – 16.00

kari.virtanen@sejo.fi

Kysely/tilaukset: myynti@sejo.fi

Jari Lappalainen

Asiakaspalvelupäällikkö

Sejo Oy

Puh. 010 8345 611,  klo 6.30 – 14.30

jari.lappalainen@sejo.fi

Kysely/tilaukset: myynti@sejo.fi

Etelä-Suomi

Jari Viita

Myyntijohtaja

Sejo Oy

Puh. 010 8345 621

jari.viita@sejo.fi

Jari Saarinen

Noutopalvelu / Vantaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 547

jari.saarinen@sejo.fi

Miika Hemmilä

Noutopalvelu / Vantaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 626

miika.hemmila@sejo.fi

Oskari Söderström

Noutopalvelu / Vantaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 631

oskari.soderstrom@sejo.fi

Osmo Vallittu

Tuotepäällikkö / Putkivarusteet ja värinänvaimentimet

Sejo Oy

Puh. 010 8345 619

osmo.vallittu@sejo.fi

Juuso Arminen

Tekninen myynti

Sejo Oy

Puh. 010 8345 629

juuso.arminen@sejo.fi

Risto Suonpää

Tuotepäällikkö / Työkalut

Sejo Oy

Puh. 010 8345 618

risto.suonpaa@sejo.fi           

Janne Pirinen

Myynti

Sejo Oy

Puh. 010 8345 613

janne.pirinen@sejo.fi

 

Mika Lahtinen

Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 610

mika.lahtinen@sejo.fi

Seppo Rantanen

Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 615

seppo.rantanen@sejo.fi

Kalevi Hallanaro

Työmaa- ja konttipalvelu

Sejo Oy

Puh. 010 8345 605

kalevi.hallanaro@sejo.fi

Esa Hemmilä

Toimitusjohtaja

Sejo Oy

Puh. 010 8345 602

esa.hemmila@sejo.fi

Petri Laurinkoski

Hankinnat

Sejo Oy

Puh. 010 8345 612

petri.laurinkoski@sejo.fi

 

Varsinais-Suomi, Pohjanmaa

Risto Koivusalo

Aluejohtaja / Lounais-Suomi, Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 622

risto.koivusalo@sejo.fi

Juha Korpela

Aluemyyntipäällikkö / Satakunta, Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Sejo Oy

Puh. 010 8345 625

juha.korpela@sejo.fi

Ilkka Vellamo

Myymäläpäällikkö / Myymälä/työmaakuljetukset / Turku

Sejo Oy

Puh. 010 8345 624

ilkka.vellamo@sejo.fi

Kalle Kaila

Myymälä/työmaakuljetukset / Turku

Sejo Oy

Puh. 010 8345 627

kalle.kaila@sejo.fi

Jere Lineri

Myymälä/työmaakuljetukset / Turku

Sejo Oy / Kesälomalla vk. 34

Puh. 010 8345 623

jere.lineri@sejo.fi

Pirkanmaa

Joonas Östring

Myyntipäällikkö / Tampereen alue

Sejo Oy

Puh. 010 8345 607

joonas.ostring@sejo.fi

Joonas Leppäkynnäs

Myyntiedustaja / Pirkanmaan alue
Sejo Oy
Puh. 010 8345 620
joonas.leppakynnas@sejo.fi

Niko Hemmilä

Myymälä / Tampere
Sejo Oy
Puh. 010 8345 606
niko.hemmila@sejo.fi

Tuukka Hahmo

Myymälä / Tampere
Sejo Oy
Puh. 010 8345 632
tuukka.hahmo@sejo.fi

Itä-Suomi

Kari Pöyry

Myynti / Itä-Suomi
Sejo Oy
Puh. 010 8345 617
kari.poyry@sejo.fi